Michał Knapik, mBank
Diversity & Inclusion Senior Specialist
Michał Knapik, mBank
Diversity & Inclusion Senior Specialist

Ekspert, trener i project manager w obszarze Diversity, Equity & Inclusion. Z tematyką różnorodności i włączania związany od 2018 roku. Doświadczenie zdobywał odpowiadając za komunikację i koordynację w grupie pracowniczej w polskim oddziale międzynarodowej korporacji Qurate Retail Group. Umiejętności project managera oraz lidera zespołu doskonalił w agencji brandingowej Admind, współpracując z globalnymi markami, gdzie wspierał strategię włączania i zarządzania różnorodnością w firmie. W 2022 roku dołączył do mBanku, gdzie czuwa nad realizacją założeń polityki różnorodności i inkluzywności, koordynuje sieciami pracowniczymi oraz prowadzi szkolenia z inkluzywnego leadershipu oraz zarządzania różnorodnością w zespole.

 

LinkedIn

2024-04-17

Diversity & Inclusion ON – jak mądrze włączać je w komunikacji do pracowników – case studies z różnorodnych organizacji.
  • 11:15 - 12:05
  • 50 min

Według Manpower 68% pracowników #genZ nie jest zadowolonych z postępów swojej organizacji w tworzeniu zróżnicowanego i integracyjnego środowiska pracy. Jak odpowiadają na to organizacje? W raporcie Future of Jobs Report 2023 czytamy, że większość firm będzie traktować priorytetowo kobiety (79%), młodzież poniżej 25 roku życia (68%) i osoby z niepełnosprawnościami (51%)... Czy na pewno dokładnie o to chodzi w idei DEI?

Jak promować różnorodność mądrze i włączać wszystkich w działania firmy i jej kulturę, nie wyłączając niechcący grup, które np. były do tej pory uprzywilejowane.

Jaką rolę w D&I (bo na Diversity oraz Inclusion skupimy się podczas ICM6) pełni komunikacja wewnętrzna?

Prowadząca: Magdalena Kuropieska-Deloff