Michał Knapik, Grupa KRUK
Group Diversity, Equity & Inclusion Lead
Michał Knapik, Grupa KRUK
Group Diversity, Equity & Inclusion Lead

Z obszarem Diversity, Equity & Inclusion związany od 2018 roku. Swoją przygodę z DEI rozpoczął w międzynarodowej korporacji należącej do Qurate Retail Group. Jako team leader w agencji brandingowej Admind współpracował z globalnymi markami i koordynował wielokulturowym zespołem. Wspierał zarządzanie różnorodnością w agencji podczas certyfikacji B-Corp. Przez dwa lata realizował założenia polityki DEI w Grupie mBanku, gdzie dbał o inkluzywność procesów i wellbeing oraz zarządzał projektami sieci pracowniczych. Pracował z kadrą menedżerską i szkolił zespoły na temat inkluzywnych postaw, włączającej komunikacji oraz nieświadomych nastawień. W marcu 2024 roku objął rolę Group Diversity, Equity & Inclusion Lead w Grupie KRUK. Posiada certyfikat HRCI D&I in HR Management oraz certyfikat Fundacji Języka Polskiego jako ambasador prostego i empatycznego języka. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.   

LinkedIn

2024-04-17

Diversity & Inclusion ON – jak mądrze włączać je w komunikacji do pracowników – case studies z różnorodnych organizacji.
  • 11:15 - 12:05
  • 50 min

Według Manpower 68% pracowników #genZ nie jest zadowolonych z postępów swojej organizacji w tworzeniu zróżnicowanego i integracyjnego środowiska pracy. Jak odpowiadają na to organizacje? W raporcie Future of Jobs Report 2023 czytamy, że większość firm będzie traktować priorytetowo kobiety (79%), młodzież poniżej 25 roku życia (68%) i osoby z niepełnosprawnościami (51%)... Czy na pewno dokładnie o to chodzi w idei DEI?

Jak promować różnorodność mądrze i włączać wszystkich w działania firmy i jej kulturę, nie wyłączając niechcący grup, które np. były do tej pory uprzywilejowane.

Jaką rolę w D&I (bo na Diversity oraz Inclusion skupimy się podczas ICM6) pełni komunikacja wewnętrzna?

Prowadząca: Magdalena Kuropieska-Deloff

Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci powiadomienia o nowościach na stronie. Wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień.