Specjalizuje się w budowaniu autentycznych więzi między pracownikami z różnych kultur, wspierając zarówno międzynarodowe korporacje, jak i klientów indywidualnych w rozwoju ich kompetencji międzykulturowych. Jako członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Hiperpoliglotów (HYPIA), promuje efektywne przyswajanie języków oraz głębokie zrozumienie kulturowe – zarówno w kontekście lokalnym, jak i globalnym.
Od ponad dekady działa jako agent zmiany w różnorodnych środowiskach pracy, wdrażając skuteczne strategie współpracy w zespołach wielokulturowych. Swoje doświadczenie zdobywał, wspierając firmy z branży produkcyjnej, marketingowej oraz finansowej. Przez ostatnie 5 lat z powodzeniem pracuje w środowisku zdalnym, adaptując narzędzia i techniki szkoleniowe do wyzwań cyfrowej transformacji.
Wyrosły w trzech różnych kulturach, doskonale rozumie, jak różnice kulturowe wpływają na komunikację i budowanie relacji. Dzięki życiowej pasji do języków, która zaowocowała znajomością 12 z nich, inspiruje innych do odkrywania swobody i ciekawości w nauce języków oraz budowania relacji opartych na empatii i otwartości. W swojej pracy przyjmuje misję „budowniczego mostów” – łączy ludzi i kultury, tworząc przestrzeń do dialogu i wzajemnego zrozumienia w dobie pracy zdalnej i globalnych zespołów.
Jak zrozumieć różnorodne perspektywy i budować autentyczne relacje w globalnym zespole? W erze zdalnej pracy i cyfrowej transformacji empatia staje się kluczowym elementem skutecznej komunikacji międzykulturowej.
Podczas tego panelu porozmawiamy o tym, jak rozwijać umiejętność empatycznego słuchania, unikać pułapek kulturowych i wzmacniać więzi w zróżnicowanych środowiskach. Dowiesz się, jak wykorzystywać narzędzia online, aby wspierać współpracę i budować atmosferę zaufania w międzynarodowych zespołach. Uwaga - ta rozmowa może zmienić Twoje podejście do komunikacji!
Aby lepiej rozumieć potrzeby pracowników, warto regularnie przeprowadzać w organizacji badania opinii. Polecamy lekturę poniższych artykułów nt. badań:
Jak przekonać zarząd do inwestycji w badania satysfakcji pracowników? >>
Badanie satysfakcji. Czy możesz przeprowadzić je samodzielnie? #checklista >>
7 korzyści z badań. Co zyskuje organizacja przeprowadzając cyklicznie badanie satysfakcji? >>